SZERSZENIEUSUWANIE

KAMAPOL Kamil Kuczyński

Usuwanie gniazd pszczół, szerszeni czy os wymaga doświadczenia i dużej wiedzy. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w tej dzidzinie. Gwarantujemy bezpieczne, szybkie i skuteczne usuwanie owadów, a likwidacja, zwalczanie gniazda os, szerszeni przeprowadzana jest bez rozbiórki czy jakiegokolwiek uszkodzenia elementów zasłaniających gniazda.

Do usuwania owadów podchodzimy profesjonalnie, stosujemy odpowiedni sprzęt i działamy odpowiednio ostrożnie. Jeden zabieg usuwania, tępienia os, szerszeni, pszczół całkowicie likwiduje całą kolonię owadów. 

Zapewniamy bezproblemową i sprawną likwidację szkodników.

Mamy wieloletnie doświadczenie. Pracujemy na wysokości. W celu usunięcia szerszeni używamy specjalnie do tego przeznaczonych środków, natomiast pszczoły przewozimy w bezpieczne miejsce.

Działamy indywidualnie pod każdego klienta i w zależności od potrzeb – w sprawach nagłych przyjeżdżamy natychmiast. Pracujemy w różnych godzinach zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy. W promieniu 50 km dojazd liczony symbolicznie. Koszt usunięcia pszczół i szerszeni zależy od skali działania. Ceny zaczynają się od 150 zł.

W przypadku pytań prosimy o telefon lub maila.

Pszczoły, szerszenie i osy usuwamy na terenie województwa mazowieckiego.

Obszar działania:

Warszawa: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz Tarchomin, Gocław, Grochów, Bródno, Stegny, Sadyba, Służew, Janki i inne

A także okoliczne miejscowości:
Marki, Ząbki, Zielonka, Wołomin, Radzymin, Mokre, Okuniew, Halinów, Dębe Wielkie, Mińsk Mazowiecki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Błonie, Leszno, Sochaczew, Żelazowa Wola, Młodzieszyn, Brochów, Nowe Polesie, Leoncin, Sowia Wola, Truskaw, Łomianki, Sadowa, Izabelin, Klaudyn Czosnów, Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Jabłonna, Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Beniaminów, Zegrzynek, Stare Załubice, Zegrze, Karolino, Komornica, Dębe, Wierzbica, Serock, Nasielsk.

Działamy również w miastach i powiatach takich jak :
Pułtusk i cały powiat Pułtuski,
Wyszków i cały powiat Wyszkowski,
Maków Mazowiecki i cały powiat Makowski,
Przasnysz i cały powiat Przasnyski,
Legionowo i cały powiat Legionowski,
Nasielsk i cała gmina Nasielsk,
Płońsk i cały powiat Płoński,
Nowy Dwór Mazowiecki i cały powiat Nowodworski,
Ciechanów i cały powiat Ciechanowski

Działamy szybko, bezpiecznie, profesjonalnie i niedrogo.

Zadzwoń.

KAMAPOL Kamil Kuczyński

Tel. 517-717-998

06-120 Winnica, ul. Widok 11
woj. mazowieckie, powiat pułtuski
kamapol@onet.pl

Szerszeń jest to gatunek owada, największy z osowatych występujących w Europie Środkowej, pospolity na terenie całej Polski, zwłaszcza w pobliżu terenów zamieszkiwanych przez ludzi. Żywi się owadami, owocami oraz sokami niektórych drzew.

Typowym siedliskiem szerszeni są lasy liściaste. Gniazda zakładane są w dziuplach drzew, zwłaszcza dębów. Ze względu na utratę naturalnych siedlisk owad ten przystosował się do życia w pobliżu terenów ludzkiej aktywności (tereny zurbanizowane oraz wykorzystywane rolniczo). Gniazda buduje najczęściej w dziuplach drzew, a także w norach ziemnych, opuszczonych ulach, czasem na wolnym powietrzu, lecz w miejscach osłoniętych (np. pod okapem dachu lub w dziurach i zagłębieniach w ścianach budynków). Na terenach zurbanizowanych szerszenie korzystają również ze skrzynek lęgowych dla ptaków (zwykle opuszczonych, ale zdarza się, że koegzystują w skrzynce lęgowej razem z ptakami).

Długość ciała królowej (samica) 25–35 mm, samca 21–23 mm, a robotnicy 17–24 mm. Ubarwienie zmienne, zależne od regionu, płci i stopnia rozwoju. Forma typowa dla obszaru Polski ma tułów czarny w rude plamy, odwłok żółty w czarne pasy. Głowa szerszenia zaopatrzona jest w silne żuwaczki, z dobrze widocznym żółtym rysunkiem. Samce różnią się od samic brakiem żądła i dłuższymi czułkami. Loty ustają, gdy przez większość dnia temperatura nie podnosi się powyżej 10°C. Opuszczają gniazdo mniej więcej 15-20 września.

Tel. 517-717-998

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Polub nas na FB :)